“22. Uluslararası İnsan Hakları Akademisi Yaz Çalıştayı”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Hukuk Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Uluslararası İnsan Hakları Akademisi Yaz Çalıştayı”nın 22.’si, 9-16 Eylül tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştirilecek. Çalıştaya; Almanya, Macaristan, İtalya, Avusturya, Hırvatistan, Portekiz, Fransa ve Rusya olmak üzere 8 ayrı ülkeden akademisyen, avukat ve öğrenciler katılacak. 

Türkiye ve Avrupa'dan Önemli İsimler Katılıyor

Prof. Dr. M. İlhan Ulusan Eötvös Loránd Üniversitesi’nde Düzenlenen Toplantıya Katıldı

İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Ana Bilim Dalı Başkanı ve Fikri Haklar Uygulama ve Araştırma Merkezi (FİHAMER) Müdürü Prof. Dr. M. İlhan Ulusan, İKÜ Hukuk Fakültesi'ni temsilen 9-10 Mayıs 2019 tarihlerinde Budapeşte’de bulunan Eötvös Loránd Üniversitesi’nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Prof. Dr. M. İlhan Ulusan

İzmir Bornova Yaka Şengül Mustafa Karaca Ortaokulu Üniversitemizi Ziyaret Etti

İzmir Bornova Yaka Şengül Mustafa Karaca Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencileri TÖEV’in katkılarıyla KÜLTÜR’deydi. Öğrenciler öğretmenlerinin eşliğinde, İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesini gezerek, gelecekte seçmeyi planladıkları mesleği tanımak, üniversite ortamını deneyimlemek adına ilk adımlarını attılar. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Dr. h.c. mult. Bahri ÖZTÜRK’ün eşliğinde gerçekleşen meslek tanıtımına yönelik etkinlikte, öğrenciler, hakim, savcı ve avukat cübbesi giydi, hukuk fakültesi amfilerini gezerek, üniversite öğrencisi gibi amfi sıralarına oturdu.

Planlama Toplantısı

Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Dr. h.c. mult. Bahri Öztürk ile Almanya Osnabrück Üniversitesi’nden Prof. Dr. Arndt Sinn arasında, iş birliği çerçevesinde yapılması planlanan çalışmalar için 16 Nisan Salı günü “Planlama Toplantısı” yapıldı.