Prof. Dr. M. İlhan Ulusan Viyana'da Uluslararası Toplantıya Davetli Olarak Katıldı

Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. İlhan Ulusan, 28-30 Kasım tarihleri arasında “Viyana Üniversitesi Avrupa Hukuku’nda Gelişim ve Özel Hukuk Reformu Araştırma Merkezi” nezdinde faaliyetlerini sürdüren çalışma grubunun uluslararası işbirliği çerçevesinde bir araya geldiği toplantıya davetli olarak katıldı. Hocamız, Türk, Romen ve Slovak temsilcilerin yer aldığı oturumda oturum başkanlığı görevini de üstlendi. 
 

TEHAV’dan Prof. Dr. M. İlhan Ulusan Onuruna “Ustalara Saygı” Toplantısı

Türk Ekonomik Hukuk Araştırmaları Vakfı (TEHAV), 17 Kasım Cumartesi günü Hukuk Fakültesi Medeni Hukuk Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. İlhan Ulusan onuruna “Ustalara Saygı” toplantısını gerçekleştirdi.

Vakfın eski başkanlarından olan hocamız; çocukluk yıllarından başlayarak, Alman Lisesi yılları, üniversite öğrenciliği dönemi ile akademik kariyere giriş ve akademisyenlik yıllarını anlatan konuşmasını gerçekleştirdi.

“Uluslararası İnsan Hakları Akademisi 21’inci Yaz Sempozyumu” Düzenlendi

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Hukuk Fakültesi,  4-10 Eylül 2018 tarihleri arasında Çeşme-İzmir’de “Uluslararası İnsan Hakları Akademisi 21’inci Yaz Sempozyumu”nu gerçekleştirdi. Sempozyumun açılışında konuşan İKÜ Rektörü Prof. Dr. Erhan Güzel, insan haklarının evrensel değerleriyle, hak ve özgürlüklerin en önemli teminatı olması nedeniyle küresel kamuoyunun da gündeminde olan konuların başında geldiğini söyledi.