15 Temmuz Demoktasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  Etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz 2024 Pazartesi günü saat 11.00'de Microsoft Teams üzerinden Fakültemiz İdare Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Dr.Öğr.Üyesi Serkan SEYHAN, Olağanüstü Hal Süreçlerinde Hukuk Devletinin Bir Gereği Olarak Temel Hak Ve Özgürlüklerin Korunması  başlıklı konuşma gerçekleştirilecektir. 
 

"8. Yargı Reformu Paketi" Konferansı

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Kulübü ile Akademik Araştırmalar Kulübü iş birliğinde, 17 Nisan Çarşamba günü saat 14.00'te Bahçelievler yerleşkesi 7. kat Fahamettin Akıngüç Oditoryumu’nda "8. Yargı Reformu Paketi" başlıklı konferans düzenlendi. Etkinliğe konuşmacı olarak; Hukuk Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Dr. h.c. mult. Bahri Öztürk ile Hukuk Fakültesi akademisyenlerimizden Doç. Dr. Cemil Simil, Dr. Öğr. Üyesi Özge Sırma Gezer ve Dr. Öğr. Üyesi Serkan Seyhan katıldı.

"Sağlık Hukukunda Dijitalleşme ve Malpraktis Davaları" Konferansı 

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Kulübü, sağlık hukukunda teknoloji dolayısıyla gerçekleşen yeniliklerin aydınlatma metinleri açısından ne tür farklılıklar doğurduğu ve bunların malpraktis davalarına etkileri hakkında öğrencileri bilgilendirmek amacıyla "Sağlık Hukukunda Dijitalleşme ve Malpraktis Davaları" başlıklı konferans düzenledi. 24 Nisan Çarşamba günü saat 12.30’da Bahçelievler yerleşkesi 6. kat Kurgusal Duruşma Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe, T.C. Sağlık Bakanlığı’nda görev yapan Avukat Çiğdem Özmen ve Avukat Ali Karakurt konuşmacı olarak katıldılar.